منو سایت

7 نکته موثر برای افزایش سرعت وب سایت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 نکته موثر برای افزایش سرعت وب سایت

شما عجله دارید و می خواهید اطلاعاتی را از اینترنت دریافت کنید. شما در اینترنت جستجو می کنید و روی پیوندی که به نظر می رسد بیشتر با عبارت جستجوی شما مرتبط است کلیک کنید. اکنون، منتظر بارگذاری صفحه وب هستید اما در چند ثانیه اول چیزی روی صفحه ظاهر نمی شود. شما تصمیم گرفتید چند ثانیه دیگر صبر کنید، اما به نظر می رسد هیچ چیز کار نمی کند.

تصور کنید این اتفاق برای وب سایت کسب و کار شما می افتد و مشتریان شما وب سایت شما را ترک می کنند و از وب سایت رقیب شما بازدید می کنند. گوگل همچنین سرعت وب سایت را به عنوان یک فاکتور رتبه بندی در نظر می گیرد، به این معنی که اگر سرعت بارگذاری آن کند باشد، وب سایت شما را به پایین آوردن فهرست جستجوی خود می برد. تجربه کاربری ضعیف باعث کاهش نرخ تبدیل شما می شود. اگر نمی خواهید این اتفاق برای وب سایت تجاری شما بیفتد، باید سرعت آن را افزایش دهید.

در این مقاله با هفت نکته موثر برای افزایش سرعت وب سایت خود آشنا خواهید شد.

1. عملکرد را در اولویت خود قرار دهید

اگر در مورد بهبود عملکرد وب سایت خود جدی هستید، باید آن را در اولویت قرار دهید. همانطور که برد فراست می گوید:من به مردم و سازمان‌ها کمک می‌کنم بفهمند که عملکرد فقط یک بهترین روش فنی نیست، بلکه یک اصل اساسی طراحی است، از صاحبان کسب و کار گرفته تا مدیران، طراحان و توسعه دهندگان، همه باید عملکرد را در گردش کار خود اولویت بندی کنند.هنگامی که وب سایت شما با سرعت در ذهن توسعه می یابد، در نهایت عملکرد خوبی خواهد داشت؛ بنابراین باید از همان ابتدا سرعت را در اولویت قرار دهید.

2. تصاویر خود را بهینه کنید

تصاویر، ویدیوها و انیمیشن ها همگی به افزایش زمان بارگذاری وب سایت شما و کاهش سرعت وب سایت شما کمک می کنند. بدتر از همه، وب‌سایت‌ها از تصاویر باکیفیت استفاده می‌کنند تا به بازدیدکنندگان خود چشم‌نوازی بدهند، اما مشکل تصاویر با کیفیت بالا این است که بارگذاری آن‌ها بیشتر طول می‌کشد. در حالی که نمی‌توانید تمام جلوه‌های بصری و نوردهی وب‌سایت خود را از نمایش ثابت و بدون درز حذف کنید، می‌توانید با بهینه‌سازی تمام تصاویر وب‌سایت خود برای کاهش زمان بارگذاری شروع کنید.

3. زمان پاسخگویی سرور را کاهش دهید

راه دیگر برای کاهش چند ثانیه از زمان بارگذاری صفحه وب سایت، کاهش زمان پاسخگویی سرور است. عوامل زیادی در کاهش زمان پاسخ سرور نقش دارند و باید از آنها آگاه باشید. برخی از بزرگترین دلایل کاهش سرعت پاسخ سرور عبارتند از: کندی درخواست های پایگاه داده، منطق برنامه، چارچوب، کتابخانه ها، حافظه و CPU. اگر بتوانید تمام این موارد را زیر نظر داشته باشید، به راحتی می توانید زمان پاسخگویی سرور را به حداقل برسانید.

اندازه گیری زمان پاسخ

4. از حافظه پنهان مرورگر استفاده کنید

یکی دیگر از دلایل زمان بارگذاری صفحه می تواند اتصال به اینترنت باشد. وب سایت شما ممکن است فوراً بر روی اتصال اینترنت شما بارگذاری شود، اما برای کاربرانی که اتصال به اینترنت آهسته دارند چنین نخواهد بود. چگونه می توانید یک تجربه وب جذاب و تعاملی را برای بازدیدکنندگان وب سایت خود فراهم کنید؟ اینجاست که کش مرورگر می تواند مفید باشد. می توانید از این تکنیک استفاده کنید تا مطمئن شوید که وب سایت شما بلافاصله پس از بازدید مجدد کاربر از وب سایت شما بارگیری می شود. زمان مورد نیاز برای واکشی منابع را کاهش می دهد و تجربه کاربری بازدیدکنندگان وب سایت را افزایش می دهد.

اهرم Chaching مرورگر

5. از فشرده سازی استفاده کنید

فرض کنید وب سایت شما سنگین است و حاوی تصاویر، ویدیوها و انیمیشن های فانتزی زیادی است. ده ها دکمه و ویجت وجود دارد که هر بار که شخصی از وب سایت شما بازدید می کند باید بارگذاری شود. اگر به اندازه کلی وب سایت خود نگاه کنید، متوجه خواهید شد که این اندازه بسیار بالاتر از میانگین صنعت است و به همین دلیل است که بارگذاری وب سایت شما بیشتر طول می کشد. اگر می خواهید این مشکل را نادیده بگیرید، می توانید با استفاده از فشرده سازی وب سایت خود را سریعتر بارگذاری کنید.

از فشرده سازی استفاده کنید

ابزارهایی مانند gzip فایل های شما را به جای ارسال به index.html فشرده می کنند. با انجام این کار، نه تنها حجم فایل را کاهش می دهید، بلکه زمان بارگذاری سریعتر را نیز تضمین می کنید. برای انجام این کار باید با کد gzipping آشنا باشید، اما اگر این کار را ندارید، می توانید کد gzipping را پیدا کنید. اینجا، اگر وب سایت خود را توسط یک توسعه دهنده وب شخص ثالث توسعه می دهید، فراموش نکنید که از توسعه دهنده وب خود برای آن درخواست کنید.

6. کاهش کد

هنگام توسعه وب سایت خود، یک رویکرد حداقلی برای کدنویسی داشته باشید. فقط موارد مورد نیاز را نگه دارید و بقیه را حذف کنید. با کوچک کردن کدهای HTML، CSS و جاوا اسکریپت خود، می توانید تغییرات زیادی در زمان بارگذاری وب سایت خود ایجاد کنید. زمانی که مرورگر مجبور باشد کد کمتری بخواند، وب سایت شما را سریعتر ارائه می کند و کاربران شما مجبور نخواهند بود برای بارگذاری وب سایت شما مدت زیادی منتظر بمانند، که تجربه کاربری را فوراً افزایش می دهد. نوشتن کد پاک‌تر نیز کار را برای دیگر طراحان وب آسان‌تر می‌کند، زیرا گاهی اوقات مجبور می‌شوند در پروژه‌های خاصی همکاری کنند.

7. از CDN استفاده کنید

CDN مخفف Content Delivery Network است. این اساسا مجموعه ای از سرورهای وب است که در نقاط مختلف جهان توزیع شده است تا محتوا را به طور موثر به کاربران ارائه دهد. به عنوان مثال، اگر با استفاده از CDN به وب سایتی از برزیل دسترسی دارید، سرور واقع در نزدیکی مکان شما فعال می شود و به شما امکان دسترسی به وب سایت را می دهد. با داشتن کمترین تعداد پرش به نزدیکترین سرور، زمان پاسخگویی سریع تری دریافت می کنید. استفاده از CDN سرعت وب سایت شما را افزایش می دهد، بنابراین ارزش آن را دارد که این گزینه را در نظر بگیرید، به خصوص اگر عملکرد وب سایت و زمان بارگذاری صفحه اولویت شما باشد.

از cdn استفاده کنید

نتیجه

اگر وب سایت دارید کند در بارگذاریشناسایی کنید که مشکل چیست و آن را برطرف کنید. با اولویت بندی سرعت شروع کنید. چند رسانه ای مانند تصاویر را بهینه کنید و کد را تا جایی که می توانید کوچک کنید. روی CDN سرمایه گذاری کنید و از تکنیک های فشرده سازی برای بارگذاری سریعتر وب سایت خود استفاده کنید. با استفاده از برخی از نکات فوق، می توانید تفاوت زیادی در زمان بارگذاری، عملکرد و تجربه کاربری وب سایت خود ایجاد کنید.