منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • 7 نوع رایج میزبانی وب که باید در نظر بگیرید

7 نوع رایج میزبانی وب که باید در نظر بگیرید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 نوع رایج میزبانی وب که باید در نظر بگیرید

 1. هاست اشتراکی
 2. میزبانی VPS
 3. هاست اختصاصی
 4. میزبانی ابری
 5. میزبانی مدیریت شده
 6. میزبانی نمایندگی فروش
 7. میزبانی کولوکیشن

انواع میزبانی وب

هاست اشتراکی

توسط هاست اشتراکی آماربازار میزبانی مشترک از آن شکل گرفت 7.73 میلیارد دلار در سال 2010 22 میلیارد دلار در سال 2020، هاست اشتراکی یک گزینه ایده آل برای وب سایت های جدید است. در یک محیط هاست اشتراکی، وب سایت شما به همراه سایر وب سایت ها بر روی یک سرور واحد میزبانی می شود. از آنجایی که همه وب سایت ها بر روی یک سرور میزبانی می شوند، منابع سرور به اشتراک گذاشته می شوند.

این بدان معنی است که شما باید در مورد عملکرد مصالحه کنید، اما همچنین باید هزینه کمتری بپردازید. این ساده ترین راه برای میزبانی وب سایت برای افراد یا مشاغل کوچکی است که تازه شروع به کار کرده اند. برخی از برنامه های میزبانی مشترک نیز همراه هستند میزبانی وردپرس،

میزبانی VPS

میزبانی VPS یک حد وسط کامل بین میزبانی مشترک و اختصاصی فراهم می کند. از فناوری مجازی سازی برای تقسیم یک سرور فیزیکی به بخش های مختلف بهره می برد. هر وب سایت دارای بخش منحصر به فرد خود است. حتی اگر وب سایت شما روی سروری مشابه وب سایت های دیگر میزبانی شود، در یک محیط هاست اشتراکی، هر وب سایت از یکدیگر جدا شده و منابع خاص خود را دارد.

میزبانی VPS

میزبانی VPS به شما این امکان را می دهد که از مزایای هاست اختصاصی بدون پرداخت هزینه ممتاز بهره ببرید. اگر به کنترل بهتری نسبت به هاست اشتراکی نیاز دارید اما نمی خواهید هنگام خرید هاست اختصاصی پول اضافی بپردازید، میزبانی VPS یک گزینه عالی برای شما است.

هاست اختصاصی

یک در هاست اختصاصی راه اندازی، وب سایت شما تمام منابع را دریافت می کند زیرا تنها وب سایتی است که روی سرور میزبانی می شود. این یک گزینه عالی برای کسانی است که می خواهند عملکرد درجه یک و کنترل کامل روی سرورهای خود داشته باشند. می توانید سیستم عامل و برنامه های مورد نظر خود را نصب کنید و حتی تنظیمات امنیتی خود را تغییر دهید. بله، شما باید برای همه این مزایا هزینه بیشتری بپردازید، اما عملکرد، امنیت و کنترل بهتری خواهید داشت. اگر وب سایت شما هر روز ترافیک زیادی دریافت می کند، الف سرور اختصاصی باید در بالای لیست شما باشد.

میزبانی ابری

میزبانی ابری کمی متفاوت از سایر گزینه های میزبانی کار می کند. از قدرت شبکه ای از رایانه ها استفاده می کند و منابع رایانه های مختلف را برای میزبانی وب سایت شما پیوند می دهد. جذابیت اصلی هاست ابری مقیاس پذیری آن است. شما می توانید منابع را با توجه به نیازهای کسب و کار خود افزایش و کاهش دهید. از آنجایی که وب سایت شما به جای یک سرور بر روی شبکه ای از سرورها میزبانی می شود، نوید آپتایم بسیار بالاتری نسبت به سایر انواع میزبانی وب را می دهد.

میزبانی مدیریت شده

هاست مدیریت شده بار را از دوش شما برمی دارد و مسئولیت را بر دوش ارائه دهندگان هاست مدیریت شده می گذارد. ارائه‌دهنده خدمات همه چیز را از سخت‌افزار گرفته تا نرم‌افزار، راه‌اندازی تا پیکربندی، و نگهداری و پشتیبانی فنی را مدیریت می‌کند.

میزبانی مدیریت شده

جدای از این، آنها همچنین از به روز رسانی ها، وصله ها و نظارت بر نرم افزار مراقبت خواهند کرد. اگر مهارت های فنی برای مدیریت زیرساخت های فناوری خود را ندارید، میزبانی مدیریت شده موهبتی است. میزبانی مدیریت شده برنامه ها گران تر از برنامه های میزبانی مدیریت نشده هستند اما می توانند شما را از دردسرها و سردردهای زیادی نجات دهند.

میزبانی نمایندگی فروش

همانطور که از نام آن پیداست، میزبانی فروشنده درست مانند میزبانی وب لیبل سفید است. شما به معنای واقعی کلمه میزبانی وب را از یک ارائه دهنده خدمات می خرید و سپس آن خدمات را به مشتریان خود می فروشید. از آنجایی که شما فروشنده هستید، می توانید قیمت مورد نظر خود را تعیین کنید اما باید بالاتر از آنچه ارائه دهنده خدمات از شما دریافت می کند باشد تا بتوانید از آن سود ببرید. هاست Reseller بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند میزبانی وب را به وب سایت های دیگر بفروشند.

میزبانی کولوکیشن

اگر نمی‌خواهید سرورهای خود را در یک مرکز داده خصوصی نگه دارید، می‌توانید میزبانی کولوکیشن را در نظر بگیرید. می‌توانید دستگاه‌های خود را به صورت مشترک قرار دهید و سرورها را به مرکز داده کولوکیشن منتقل کنید. مرکز داده هم‌مکانی مسئول تامین تمام توان، پهنای باند، آدرس IP، شبکه و منابع خنک‌کننده مورد نیاز سرور شما خواهد بود.

مزایای اشتراک گذاری

بهره مندی از میزبانی کولوکیشن نتیجه این است که به شما امکان دسترسی به پهنای باند بیشتری را نسبت به سایر انواع میزبانی وب می دهد، اما هزینه آن بسیار بیشتر است. شما می توانید با انتقال سرور به اتاق سرور داخلی خود با کسری از هزینه به همان هدف برسید، اما پهنای باند بالاتر را از دست خواهید داد. وقتی سرور را به داخل خانه منتقل می کنید، مسئولیت همه چیز به عهده شما خواهد بود، اما هزینه زیادی پرداخت نکنید.

شباهت ها و تفاوت های بین انواع مختلف میزبانی وب چیست؟

انواع مختلف میزبانی وب در موارد زیر بسیار متفاوت است:

 • سرعت
 • قابلیت اطمینان
 • کنترل
 • گنجایش انبار
 • پیچیدگی
 • ارزش

کدام نوع میزبانی وب را باید انتخاب کنید؟

در اینجا یک توضیح سریع از انواع میزبانی وب بر اساس نیازهای مختلف کسب و کار آورده شده است:

 • هاست اشتراکیکسب‌وکارهایی که بودجه‌های بند کفش و نیازهای اولیه دارند باید میزبانی مشترک را انتخاب کنند.
 • میزبانی VPSکسب‌وکارهایی که سرور اختصاصی نمی‌خواهند اما همچنان می‌خواهند کنترل بهتری داشته باشند باید به سراغ میزبانی VPS بروند.
 • هاست اختصاصی: مشاغلی که عملکرد، کنترل و امنیت را بر هر چیز دیگری در اولویت قرار می دهند، باید میزبانی اختصاصی را انتخاب کنند.
 • میزبانی ابریکسب و کارهایی که به سرعت در حال رشد هستند و نیاز به گسترش در حال حرکت دارند باید میزبانی ابری را انتخاب کنند.
 • میزبانی مدیریت شدهمشاغلی که فاقد منابع انسانی یا مهارت های فنی برای مدیریت زیرساخت های فناوری خود هستند، باید میزبانی مدیریت شده را در نظر بگیرند.
 • میزبانی نمایندگی فروشکسب و کارهایی که علاقه مند به فروش میزبانی وب به وب سایت های دیگر هستند باید به دنبال میزبانی نمایندگی فروش باشند.
 • میزبانی کولوکیشنمشاغلی که به پهنای باند بالا یا نامحدود نیاز دارند باید میزبانی Colocation را در نظر بگیرند.

کدام نوع میزبانی وب را باید انتخاب کنید؟

کدام نوع میزبانی وب را انتخاب می کنید و چرا؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.