منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 7 مسئله بزرگی که در سال 2023 همچنان دامنگیر صنعت فناوری اطلاعات خواهند شد و نحوه غلبه بر آنها

7 مسئله بزرگی که در سال 2023 همچنان دامنگیر صنعت فناوری اطلاعات خواهند شد و نحوه غلبه بر آنها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 مسئله بزرگی که در سال 2023 همچنان دامنگیر صنعت فناوری اطلاعات خواهند شد و نحوه غلبه بر آنها

،

7 مشکل بزرگ صنعت IT در سال 2023

در اینجا هفت مشکلی که بر صنعت فناوری اطلاعات تأثیر منفی می‌گذارند و نحوه غلبه بر آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تهدیدات امنیت سایبری در حال افزایش است

حجم زیاد، وسعت و پیچیدگی تهدیدات امنیت سایبری که مشاغل را هدف قرار می دهد، زندگی سازمان ها را دشوار می کند. تعداد قبلاً بالاتر بود کووید-۱۹ اما مطمئناً بعد از این سر به فلک کشیده اند. تنش های جهانی بین روسیه، اوکراین و سایر کشورها را افزایش دهیم و می توانیم شاهد ادامه این روند تا سال 2023 باشیم.

کسب‌وکارها باید با اولویت دادن به امنیت سایبری و بهره‌گیری از استراتژی‌های امنیتی هوشمند و مستحکم، خطر تهدیدات امنیت سایبری را کاهش دهند. ابزارهای امنیت سایبریسیاست های دقیق و ساختار امنیتی لایه بندی شده

میانگین حملات هفتگی

علاوه بر این، ایجاد آگاهی امنیت سایبری در بین کارکنان، پیروی از بهترین شیوه های امنیتی مانند استفاده از احراز هویت چند عاملیداشتن یک طرح واکنش به حادثه و پشتیبان‌گیری منظم از داده‌های مهم کسب‌وکارتان، کمک زیادی به امنیت دارایی‌های مهم تجاری شما خواهد کرد.

با استفاده از عوامل تهدید از فناوری‌های هوشمند برای فرار از شناسایی، دیگر نمی‌توانید امنیت سایبری را نادیده بگیرید. فقط به این دلیل که شما یک سیستم امنیتی پیشرفته دارید، به این معنی نیست که می توانید دراز بکشید و استراحت کنید. مجرمان سایبری به راحتی می توانند آسیب پذیری هایی را برای سوء استفاده و دور زدن امن ترین سیستم ها پیدا کنند.

عدم استعداد

شکاف رو به رشد استعدادها در حال تبدیل شدن به یک مشکل جدی در صنعت فناوری اطلاعات و امنیت سایبری است. با توجه به میلیون ها موقعیت خالی امنیت سایبری و تعداد بسیار کمی از نامزدها که می توانند این نقش ها را ایفا کنند، انتظار نمی رود که وضعیت در سال 2023 بهبود یابد. رقابت فزاینده برای استعدادها و “استعفای بزرگ” اوضاع را پیچیده تر می کند.

به جای یافتن استعدادهای جدید برای موقعیت های خالی امنیت سایبری از خارج، بهتر است اعضای تیم امنیت سایبری موجود را برای ایفای نقش های جدید آماده و پرورش دهید. این را می توان با سازماندهی برنامه های آموزشی، تشویق کارمندان خود به شرکت در سمینارها و کارگاه ها یا گذراندن دوره ها انجام داد. این نه تنها به ارتقاء مهارت آنها کمک می کند، بلکه به ارتقاء نردبان شغلی نیز کمک می کند.

استخدام و نگهداری

نرخ گردش مالی بالا

مشکل دیگری که ارتباط تنگاتنگی با موضوع کمبود استعداد دارد، نرخ بالای گردش مالی است. با تعداد کارمندان کمتر و تیم های کاری بیشتر، متخصصان فناوری اطلاعات و امنیت سایبری اغلب شغل خود را تغییر می دهند یا زودتر از حد انتظار بازنشسته می شوند. با وجود استعداد در تقاضای بالا و عرضه کم، انتظار داشته باشید که کسب و کارهای بزرگ برای استخدام بهترین استعدادها دلار بالایی بپردازند. این به اعضای تیم امنیت سایبری موجود شما یک دلیل دیگر برای تغییر می دهد.

بنابراین، چگونه کسب و کارها می توانند با گردش مالی بالای کارکنان در امنیت سایبری مقابله کنند؟ با فراهم کردن محیطی دلپذیر و نردبان شرکتی برای صعود کارکنان. با دادن فرصت هایی به آنها برای یادگیری و رشد به عنوان یک حرفه ای و با اجازه دادن به آنها برای پیشرفت شغلی. حجم کاری خود را به گونه ای متعادل کنید که هیچ کارمندی در معرض فرسودگی شغلی و استرس ناشی از کار قرار نگیرد.

هزینه بادکنک

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های مدیران ارشد فناوری، بهبود کارایی و بهره‌وری تیم خود بدون افزایش هزینه‌ها است. تورم و رکود باعث افزایش هزینه ها شده و شرکت ها را مجبور به کاهش بودجه IT خود می کند. بالا بردن هزینه نقض داده ها و عملیات امنیت سایبری و همچنین هزینه های پیش بینی نشده مانند مهاجرت ناگهانی از یک دفتر سنتی به محیط های کاری دورافتاده و ترکیبی فشار بیشتری را بر کاهش بودجه فناوری اطلاعات وارد کرده است. CIOها باید به دنبال فناوری ها و روش های جدیدی باشند که به آنها کمک کند هزینه ها را تحت کنترل داشته باشند.

تحول دیجیتال

هر کسی که در صنعت فناوری اطلاعات یا امنیت سایبری کار می کند می داند که چقدر می تواند مشغول باشد. حتی قبل از اپیدمیتیم های فناوری اطلاعات استرس و فرسودگی شغلی را گزارش کردند. با افزایش انگیزه به سمت تحول دیجیتال، حجم کاری اعضای تیم فناوری اطلاعات چندین برابر افزایش یافته است.

ابتکارات برتر شرکتی

علاوه بر این، کسب‌وکارهایی که قبلاً تحول دیجیتال را در یک واحد عملکردی پیاده‌سازی کرده‌اند، سعی می‌کنند آن را به سایر بخش‌های درون سازمان تعمیم دهند و فشار را بر تیم‌های IT که این ابتکارات را هدایت می‌کنند، افزایش دهند. از آنجایی که تحول دیجیتال در یک واحد عملکردی به طور مستقیم با تحول دیجیتال در بخش‌ها مرتبط است، تیم‌های فناوری اطلاعات برای موفقیت آن به حمایت سهامداران مختلف نیاز دارند.

اختلال در زنجیره تامین

اختلال در زنجیره تامین یکی دیگر از مسائلی است که مشکلات زیادی را ایجاد می کند. کمبود تراشه، تأخیر در دستیابی به اجزای فنی و همچنین افزایش هزینه تجهیزات، کسب‌وکارها را مجبور می‌کند با هر دستگاهی که دارند کار کنند. حتی اگر قصد خرید محصولات جدید را داشته باشند، باید به قیمت بالاتری برای محصولات تولیدکنندگان مختلف بسنده کنند. برای کاهش شوک ناشی از حمله زنجیره تامینکسب و کارها باید سازگار و انعطاف پذیر شوند.

اختلال در زنجیره تامین

کار از راه دور یا ترکیبی

هنگامی که جهان در قرنطینه قرار گرفت، کسب و کارها مجبور شدند برای ترتیب دادن عملیات آنلاین و فرستادن کارمندان خود به کار از راه دور یا ارسال عجله کنند. کار ترکیبی، این امر نه تنها باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود زیرا کسب‌وکارها مجبورند تجهیزاتی را برای کارمندان فراهم کنند، بلکه خطرات امنیت سایبری را نیز افزایش می‌دهد زیرا کارگران از راه دور در برابر حملات امنیت سایبری آسیب‌پذیرتر هستند. تیم‌های امنیت سایبری با دید کم یا بدون دید دستگاه‌ها و شبکه‌هایی که از آنها استفاده می‌کنند، سطح کنترلی مانند محیط‌های اداری سنتی ندارند.

در یک شبکه خصوصی مجازی سرمایه گذاری کنید و ابزارهای تخصصی را در اختیار کارکنان راه دور خود قرار دهید که به تیم های امنیت سایبری شما کنترل بیشتری می دهد. آگاهی امنیت سایبری را بالا ببرید تا قربانی حملات مهندسی اجتماعی نشوند. از آنها بخواهید از شبکه های بی سیم ناامن اجتناب کنند و هنگام ورود به حساب های خود از بهترین روش های رمز عبور استفاده کنند.

به نظر شما بزرگترین مشکل صنعت IT در حال حاضر چیست؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.