منو سایت

5 ویژگی جدید که باید مراقب آنها باشید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 ویژگی جدید که باید مراقب آنها باشید

پس از راه اندازی وردپرس 5.9 در چند ماه پیش، که پیشرفت های بسیار مورد نیاز را در تجربه ویرایش به ارمغان آورد، وردپرس با یکپارچه سازی ویرایش کامل سایت، بلوک ها، تم های سبک و موارد دیگر، کارها را یک قدم جلوتر بردارید.

وردپرس پرده را برداشته و اخیراً از آخرین نسخه آن رونمایی کرده است. نام کد”آرتورو“، وردپرس 6.0 را به ارمغان می آورد 1000 پیشرفت‌ها و پیشرفت‌های جزئی و عمده نسبت به نسخه قبلی خود.

فقط با نگاه کردن به تعداد زیاد اصلاحات و پیشرفت‌ها و شماره نسخه، می‌توانید تصور کنید که این یک اصلاح کامل است، اما این فقط یک به‌روزرسانی تدریجی است.

طبق وردپرس، “صاحبان و مدیران سایت باید امروز به روز رسانی کنند تا از مزایای بسیاری از بهبودهای پایداری، عملکرد و قابلیت استفاده استفاده کنند. سازندگان محتوای وردپرس از مجموعه ای از ویژگی های جدید برای بهبود تجربه نوشتن و طراحی لذت خواهند برد.،

وردپرس شما را می خواهد نصب آخرین نسخه در حال حاضر تا صاحبان وب سایت بتوانند از ویژگی های جدید استفاده کنند. تمرکز اصلی وردپرس 6.0 بر افزایش تجربه نوشتن و طراحی کاربران وردپرس است.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های درخشان جدید وردپرس 6.0 هستید، به جای درستی آمده اید. در این مقاله با پنج ویژگی جدید وردپرس 6.0 آشنا خواهید شد و اینکه چگونه این ویژگی ها بر کسب و کار شما تأثیر می گذارد.

5 ویژگی جدید وردپرس 6.0 که باید مراقب آنها باشید

در اینجا پنج ویژگی جدید وردپرس 6.0 وجود دارد که نمی توانید آنها را نادیده بگیرید.

1. الگوی ایجاد صفحه

قبل از معرفی الگوی ایجاد صفحه، هرکسی که می خواست یک وب سایت وردپرسی بسازد باید از ابتدا شروع می کرد. آنها قبلاً با یک صفحه طرح خالی شروع می کردند و از آنجا به سمت بالا حرکت می کردند. به لطف الگوهای ایجاد صفحه، می‌توانید برای شروع، یک الگوی طراحی را از بین طرح‌بندی‌های مختلف انتخاب کنید. این می تواند زمان مورد نیاز برای ساخت و ساخت یک وب سایت کامل وردپرس را کاهش دهد ایجاد وبلاگ وردپرس بسیار راحت تر

متأسفانه وردپرس به طور پیش فرض با این طرح بندی ها عرضه نمی شود. توسعه دهندگان تم باید این ویژگی ها را در قالب های خود ادغام کنند تا این کار عملی شود. به جای استفاده از الگوها برای ایجاد یک طرح جدید، می توانید از آنها برای تغییرات چیدمان نیز استفاده کنید. این بدان معنی است که می توانید طرح بندی محتوای خود را بدون ایجاد مزاحمت در محتوای داخل آن تغییر دهید.

2. تغییرات پشته و ردیف

توسعه دهندگان وردپرس همیشه رویای ایجاد کانتینرهای پویا و انعطاف پذیری را داشته اند که بتوانند به طور خودکار مطابق با موقعیت تنظیم شوند. WordPress 6.0 این رویا را با تغییرات پشته و ردیف خود به واقعیت تبدیل می کند. اکنون، می‌توانید با چیدن بلوک‌ها در ستون‌ها و ردیف‌ها، یک ظرف انعطاف‌پذیر و پویا ایجاد کنید.

این به این معنی است که ممکن است وقتی یک وب‌سایت را در دستگاه تلفن همراه مشاهده می‌کنید، ظرف کوچک شود و وقتی آن را روی دستگاهی با صفحه‌نمایش بزرگ مانند رایانه لوحی یا لپ‌تاپ مشاهده می‌کنید، بزرگ شود. برای نشان دادن این موضوع، وردپرس یک را منتشر کرد ویدئو،

3. مسدود کردن قفل

هنگامی که با بلوک ها کار می کنید، خطر انتقال تصادفی بلوک به مکان نامناسب یا حذف تصادفی کامل آن وجود دارد. قبلاً هیچ راهی برای متوقف کردن آن وجود نداشت. خوشبختانه، وردپرس 6.0 یک ویژگی قفل کردن بلوک مفید را برای جلوگیری از چنین حوادث ناگواری به ارمغان می آورد. حتی اگر نمی توانید تغییرات ایجاد شده در محتوای بلوک را قفل کنید، مطمئناً می تواند خطر حذف و جابجایی تصادفی بلوک را کاهش دهد.

اندرو وایلدر از NerdPress دقیقاً این موضوع را روشن می کند وقتی گفت:همچنین از دیدن ویژگی جدید قفل بلوک خوشحالم – در حال حاضر به شما اجازه قفل کردن تغییرات برای مسدود کردن محتوا را نمی دهد، اما می تواند مانع از جابجایی یا حذف تصادفی یک بلوک شود.،

4. انتخاب چندگانه

اگر در حال ساخت یک وب سایت وردپرس با استفاده از ویرایشگر هستید، ممکن است از بلوک ها استفاده کنید. این بلوک ها به عنوان بلوک های ساختمانی اساسی برای وب سایت شما عمل می کنند. به این بلوک‌ها به‌عنوان محفظه‌هایی فکر کنید که می‌توانید عناصر وب‌سایت مانند متن، ویدیو، تصاویر و موارد دیگر را در آن وارد کنید. به لطف ویژگی انتخاب چندگانه در وردپرس 6.0، کاربران اکنون می توانند محتوا را از چندین بلوک انتخاب کنند، حتی بدون نیاز به انتخاب آن بلوک ها.

آن را بررسی کنید توییت برای دیدن این ویژگی در عمل. وردپرس نیز منتشر شد ویدئو نمایش نحوه عملکرد ویژگی چند انتخابی. اگر در حال انتشار محتوا در وب سایت وردپرس مبتنی بر بلوک خود هستید، ممکن است با این تست آشنا باشید. این ویژگی این مشکل را برطرف کرده و مدیریت محتوا را آسان تر می کند.

5. تغییرات سبک

قبلاً وقتی یک قالب وردپرس می خریدید، نمی توانستید طرح آن پوسته را تغییر دهید. این توانایی تغییر ظاهر و احساس وب سایت شما را محدود می کند. به لطف ویژگی Style Variation در WordPress 6.0، اکنون می توانید آن را به راحتی انجام دهید. توسعه‌دهندگان تم اکنون می‌توانند با اجازه دادن به کاربران برای ایجاد تغییرات در وب‌سایت‌شان بدون سرهم‌کردن کدهای HTML و CSS، توانمندسازی کنند.

فرض کنید رنگ و فونت تمی را که به تازگی خریداری کرده اید دوست ندارید. می‌توانید بدون تغییر کدهای HTML و CSS، از ویژگی تنوع سایت برای تغییر آن استفاده کنید. این می تواند در زمان زیادی صرفه جویی کند زیرا برای هر تغییر طراحی که در موضوع خود ایجاد می کنید نیازی به تغییر یا نوشتن کد CSS ندارید.

برخی از تغییرات بلافاصله اعمال خواهند شد تا بتوانید بلافاصله متوجه آنها شوید مانند بهبود عملکرد وب سایت. سایر ویژگی‌ها مانند الگوهای ایجاد صفحه ممکن است بیشتر طول بکشد، بنابراین ممکن است مجبور باشید برای تجربه آنها صبر کنید.

کدام ویژگی وردپرس 6.0 را بیشتر دوست دارید و چرا؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.