منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 10 روند برتر فناوری که در سال 2023 باید به آنها توجه کرد

10 روند برتر فناوری که در سال 2023 باید به آنها توجه کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
10 روند برتر فناوری که در سال 2023 باید به آنها توجه کرد

10 روند برتر فناوری که در سال 2023 نباید نادیده بگیرید

در اینجا ده روند وجود دارد که باید در سال آینده به آنها توجه کرد:

افزایش 5 گرمی

نسل بعدی فناوری سلولی، 5G نوید سرعت بیشتر و اتصالات مطمئن تر از همیشه را می دهد. این امر مجموعه ای از فناوری های جدید مانند واقعیت افزوده و مجازی، اتومبیل های خودران و اینترنت اشیا (IoT) را فعال می کند. انتظار می رود 5G در سال 2023 به طور فزاینده ای گسترش یابد، زیرا دستگاه ها و زیرساخت های بیشتری برای پشتیبانی از آن ساخته می شوند.

پذیرش جهانی 5G

دسترسی سریع به فضای ابری

رایانش ابری سال‌هاست که در حال افزایش بوده است و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت را نشان نمی‌دهد. در سال 2023، انتظار می‌رود که کسب‌وکارها و افراد بیشتری از خدمات مبتنی بر ابر برای ذخیره‌سازی، محاسبات و غیره استفاده کنند. این روند همچنین باعث توسعه فناوری‌های جدید مانند محاسبات لبه‌ای و محاسبات بدون سرور می‌شود که انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری بیشتری را ممکن می‌سازد.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در حال حاضر انقلابی در بسیاری از صنایع آغاز کرده اند و این روند قرار است در سال 2023 ادامه یابد. انتظار می رود شرکت های بیشتری از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای خودکارسازی وظایف، بهبود کارایی و ایجاد نوآوری استفاده کنند. همچنین منجر به توسعه محصولات و خدمات جدید مبتنی بر هوش مصنوعی، مانند مراقبت های بهداشتی شخصی و دستیاران مجازی می شود.

هوش مصنوعی جهانی

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا یا اینترنت اشیا به شبکه‌هایی از دستگاه‌های متصل که قادر به جمع‌آوری و تبادل داده هستند، اطلاق می‌شود. در سال 2023، این روند قرار است ادامه یابد، زیرا دستگاه های بیشتری با قابلیت اتصال و سنسور ساخته می شوند. این برنامه‌ها و خدمات جدید مانند خانه‌ها و شهرهای هوشمند و همچنین افزایش کارایی و اتوماسیون را در بسیاری از صنایع فعال می‌کند.

دستگاه های متصل میلیارد

محاسبات کوانتومی به واقعیت تبدیل می شود

با تبدیل شدن مشکلات پیچیده محاسباتی به واقعیت، تقاضا برای قدرت محاسباتی به شدت افزایش یافته است. برای انجام این وظایف پیچیده و حل سریع مشکلات پیچیده، کسب‌وکارها نیاز به دسترسی به رایانه‌های سریعی دارند که می‌توانند از نظر عملکرد رقیب یا پیشی گرفتن از ابر رایانه‌ها باشند. اینجاست که محاسبات کوانتومی وارد عمل می شود.

درآمد ناخالص برای کوانتوم

در سال 2023، محاسبات کوانتومی از مفهومی که در کتاب ها آموزش داده می شود و در فیلم های داستانی نشان داده می شود، به یافتن برنامه های کاربردی در زندگی واقعی تبدیل می شود. ما قبلاً شاهد نقش مهمی در صنایع بهداشتی و مالی بوده ایم. انتظار می رود صنایع بیشتری در سال 2023 از محاسبات کوانتومی به نفع خود استفاده کنند.

داده سازی

با وجود هزاران دستگاه اینترنت اشیا در اطراف ما که به صورت روزانه داده های ما را هم در محل کار و هم در خانه جمع آوری، پردازش و ذخیره می کنند، مهم است که فناوری هایی برای تبدیل این داده ها به بینش های عملی وجود داشته باشد. DataFiction نه تنها همه چیز را در فناوری های مبتنی بر داده شکل می دهد، بلکه به شما کمک می کند تا با داده های خود تصمیمات بهتری بگیرید.

این امر تقاضا برای دانشمند داده، مهندس داده و تحلیلگر داده را افزایش می دهد. توسعه یک درک عمیق از داده ها همراه با اتوماسیون می تواند به شما کمک کند تا در مسابقه جلوتر بمانید. دریافت گواهینامه Data Science می تواند شانس شما را برای گرفتن شغل در مقایسه با سایر نامزدها افزایش دهد.

پرینت سه بعدی

نمونه سازی به روشی ارجح برای کسب و کارها تبدیل شده است تا به مشتریان خود کمک کنند تا ببینند محصول نهایی ممکن است چگونه باشد. متأسفانه هیچ راه حل مقرون به صرفه ای وجود نداشت تا اینکه چاپ سه بعدی عمومی شد. با ادامه توسعه فناوری، شاهد کاهش بیشتر هزینه ها خواهیم بود. تنها در این صورت است که کسب و کارهای بیشتری آن را پذیرفته و استفاده خواهند کرد. این کار ساخت سریع نمونه اولیه بدون متحمل شدن هزینه زیادی را برای آنها آسان تر می کند.

محاسبات لبه

فناوری دیگری که در سال 2023 مورد توجه قرار خواهد گرفت، محاسبات لبه است. ما در حال حاضر شاهد سرمایه گذاری گسترده رهبران فناوری اطلاعات در محاسبات لبه هستیم. حتی آنهایی که تا به حال به این وسیله نپریده اند، به طور جدی به فکر انجام این پرش هستند. با توجه به الف نظر سنجی، 57% تصمیم گیرندگان گفتند که محاسبات لبه در بالای دستور کار و لیست اولویت آنها برای آینده است.

محاسبات لبه

محاسبات لبه به کسب و کارها این امکان را می دهد تا بر نقاط ضعف ابر مانند تأخیر و انتقال داده غلبه کنند. همه چیز را در لبه برای دسترسی فوری پردازش می کند و این فرآیند را کارآمدتر می کند. این نه تنها به کاهش تاخیر کمک می کند، بلکه یک تجربه کاربری عالی برای همه طرف های درگیر فراهم می کند. رشد تصاعدی در اینترنت اشیاء به این معنی است که این روند نیز باقی خواهد ماند.

بلاک چین

بلاک چین فقط مربوط به ارزهای دیجیتال نیست. فراتر از این می رود. بلاک چین در سال 2023 کاربردها و موارد استفاده جدید زیادی را مشاهده خواهد کرد. با استفاده از فناوری بلاک چین، تقاضا برای توسعه دهندگان بلاک چین افزایش خواهد یافت. توسعه دهندگان بلاک چین به شما کمک می کنند تا یک معماری ایجاد کنید که راه حل ها بر اساس آن پیاده سازی شوند.

هزینه های جهانی در راه حل های بلاک چین

واقعیت مختلط

فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مدتی است که وجود دارند، اما سال 2023 سالی خواهد بود که شاهد ظهور آن‌ها باشیم. مفهوم متاورس شروع به نزدیک شدن به واقعیت خواهد کرد و واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در مرکز آن قرار خواهند گرفت. با ادامه کاهش دامنه توجه کاربران، کسب و کارها به دنبال ایجاد تجربه مشتری بیشتر و تعاملی تر و همهجانبه تر خواهند بود.