منو سایت

کدام یک را باید انتخاب کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کدام یک را باید انتخاب کنید

انتخاب بهترین سرور برای کسب و کار شما آنقدرها هم که برخی فکر می کنند آسان نیست. ویژگی های متعدد برای برنامه های قیمت گذاری مختلف، از انواع مختلف سرورها تا پیکربندی های سخت افزاری و نرم افزاری متعدد؛ انتخاب سرور چیزهای زیادی برای ارائه دارد. اگر از انواع مختلف سرورها و مزایا و معایب آنها آگاه نباشید، ممکن است تصمیم درستی بگیرید.

برای کمک به انتخاب درست، ما دو نوع رایج از سرورهایی را که ارائه دهندگان سرور برای تصمیم گیری آگاهانه به شما ارائه می دهند، مقایسه می کنیم. در این مقاله، با تفاوت‌های سرورهای فلزی خالی و سرورهای مجازی همراه با مزایا و معایب آشنا می‌شوید، بنابراین می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است.

سرور مجازی چیست؟

یک سرور مجازی که معمولاً به نام سرور خصوصی مجازی، از قدرت مجازی سازی برای ایجاد مرزهای جداگانه برای هر طرف که سرور را به اشتراک می گذارد، استفاده می کند. این بدان معنی است که شما منابع اختصاصی دریافت خواهید کرد، اما سایر وب سایت ها نیز سرورهای مشترک را با وب سایت شما به اشتراک می گذارند. به شما حد وسط بین سرور اختصاصی و اشتراکی می دهد.

یک سرور VPS از یک سرور اصلی برای میزبانی چندین سرور مجازی استفاده می کند. تنها تفاوت این است که آنها از یکدیگر جدا هستند اما همچنان منابع شبکه را به اشتراک می گذارند. این بدان معنی است که هنگام استفاده از سرورهای مجازی هنوز هم می توانید تحت تأثیر تأثیرات بد همسایگی قرار بگیرید، اما حداقل منابع اختصاصی دریافت می کنید.

سرور بره متال چیست؟

یک سرور فلزی خالی را به عنوان رایانه شخصی خود در نظر بگیرید. این سرورها به یک کلاینت اختصاص داده شده اند تا بتوانید تمام منابع را بدون اشتراک گذاری سرور با دیگران در اختیار داشته باشید. شما می توانید از عملکرد، امنیت و بهینه سازی سرور درجه یک لذت ببرید. سیستم عامل بر روی هارد سرور فلزی برهنه نصب شده است. ارائه‌دهنده سرور شما می‌تواند از طریق نرم‌افزار Hypervisor یک لایه مجازی اضافی در بالای سرور میزبان اضافه کند و مدیریت را آسان‌تر کند. علاوه بر این، شما همان سطح امنیتی را در فضای ابری دریافت می کنید.

تفاوت بین سرور مجازی و سرور بره متال چیست؟

بزرگترین تفاوت بین سرور مجازی و سرور فلزی خالی در تخصیص منابع است. در یک سرور فلزی برهنه، تمام منابع به شما اختصاص داده شده است و مستاجر دیگری وجود ندارد که منابع سرور را به اشتراک بگذارد. در مقابل، در محیط سرور مجازی، منابع بین چندین مستأجر به اشتراک گذاشته می شود. به عبارت ساده، سرورهای فلزی بدون اجاره تنها مستاجر هستند در حالی که سرورهای مجازی چند مستاجر هستند. به همین دلیل است که سرورهای فلزی لخت از برتری واضحی نسبت به سرورهای مجازی در مورد امنیت و حریم خصوصی برخوردار هستند.

مزایا و معایب سرورهای بره متال

در اینجا به برخی از مزایا و معایب سرورهای فلزی لخت اشاره می کنیم.

حرفه ای ها

  • عملکرد برتر
  • محیط متفاوت
  • سفارشی سازی

از آنجایی که منابع سرور کاملاً اختصاصی هستند و مستاجری برای اشتراک گذاری آن وجود ندارد، بهترین عملکرد را با Bare Metal Server دریافت می کنید. مزیت دیگر این است که شما یک محیط ایزوله دریافت می کنید که بسیار امن تر از یک سرور مجازی است. شما کنترل کاملی بر سرور فلزی خود خواهید داشت، که به شما این آزادی را می دهد تا هر چیزی را که می خواهید شخصی سازی کنید.

کمبود

  • تامین منابع نیاز به زمان دارد
  • مقیاس پذیری ضعیف
  • هزینه بالا
  • فرآیند راه اندازی سرور پیچیده

از آنجایی که سرورهای فلزی خالی تمایل به فیزیکی دارند، آن‌ها همان سطح مقیاس‌پذیری را که می‌توانید از سرورهای مجازی دریافت کنید، ارائه نمی‌دهند. بله، شما با Bare Metal Server عملکرد بهتری دارید اما باید برای آن نیز حق بیمه بپردازید. فرآیند راه اندازی سرور پیچیده است و تامین منابع زمان می برد.

مزایا و معایب سرورهای مجازی

برخی از مزایا و معایب سرورهای مجازی به شرح زیر است:

حرفه ای ها

  • مقیاس پذیری
  • قیمت های پایین تر
  • تامین منابع فوری

دو حوزه که سرورهای مجازی مزیت آشکاری نسبت به سرورهای فلزی خالی دارند، هزینه و مقیاس پذیری است. سرورهای مجازی نه تنها به راحتی مقیاس پذیر هستند، بلکه هزینه کمتری نسبت به سرورهای فلزی خالی دارند. این را با تهیه سریع منابع ترکیب کنید و به راحتی می توانید منابع را بر اساس نیازهای در حال تغییر کسب و کار مقیاس کنید.

کمبود

همانطور که قبلاً ذکر شد، منابع سرور بین چندین مستأجر در یک محیط سرور مجازی به اشتراک گذاشته می شود. این بدان معنی است که شما باید در مورد عملکرد سرور به خطر بیفتید. هنگامی که یک سرور مجازی را انتخاب می کنید، باید سرور خود را با چندین مستاجر به اشتراک بگذارید. اگر هر یک از این مستاجرین درگیر فعالیت های مخرب باشند یا مورد حمله سایبری قرار گیرند، می تواند بر وب سایت شما نیز تأثیر بگذارد.

کدام یک را باید انتخاب کنید و چرا؟

انتخاب سرور شما کاملاً به نیازهای تجاری شما بستگی دارد. اگر کسب‌وکار شما نیاز به عملکرد بدون سازش، امنیت مقاوم در برابر شکست و حفظ حریم خصوصی نهایی دارد و می‌تواند هزینه بالایی برای آن بپردازد، ممکن است یک سرور فلزی لخت گزینه بهتری برای شما باشد. از سوی دیگر، اگر کسب و کار شما بیشتر به مقیاس پذیری اهمیت می دهد، نیاز به تهیه منابع فوری و همچنین برچسب قیمت کمتر دارد، سرور مجازی گزینه بهتری است.

کدام نوع سرور را انتخاب می کنید و چرا؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.

بسته سرور اختصاصی HostNOC