منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • کارگزار امنیتی Cloud Access: هر آنچه که باید بدانید

کارگزار امنیتی Cloud Access: هر آنچه که باید بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کارگزار امنیتی Cloud Access: هر آنچه که باید بدانید

بر اساس گزارش Cloud Access Security Broker آماربازار کارگزار امنیت دسترسی ابری در چهار سال گذشته به سرعت رشد کرده است. رفتن از 870 میلیون دلار عالی در سال 2019 3.8 میلیارد دلار در سال 2023. این به وضوح رشد تصاعدی در بازار کارگزار امنیت دسترسی ابری را نشان می دهد.

اگر سرمایه گذاری زیادی در اکوسیستم ابری دارید اما اطلاعات زیادی در مورد کارگزاران امنیت دسترسی ابری ندارید، کنترل و امنیت را که یک کارگزار امنیت دسترسی ابری روی میز به ارمغان می آورد از دست داده اید. نگران نباشید. زیرا به مقاله درستی رسیده اید.

در این مقاله، با همه چیزهایی که باید در مورد کارگزاران امنیت دسترسی ابری بدانید آشنا خواهید شد.

Cloud Access Security Broker چیست؟

کارگزار امنیت دسترسی ابری نرم‌افزار یا سخت‌افزاری است که بر روی سیستم‌های ابری یا درون محل میزبانی می‌شود و به عنوان یک واسطه بین ارائه‌دهندگان خدمات ابری و کاربران آن عمل می‌کند. این به آن اجازه می دهد تا کاستی های موجود در موارد مختلف را شناسایی و اصلاح کند مدل ابری مانند نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS)، پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS) یا زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS).

علاوه بر این، سازمان‌ها را نیز قادر می‌سازد تا سیاست‌های امنیتی را که قبلاً در سیستم‌های داخلی اجرا شده‌اند به زیرساخت‌های ابری گسترش دهند. این به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد بدون نگرانی در مورد به خطر انداختن داده‌های تجاری حساس خود، به طور ایمن به محیط‌های ابری دسترسی داشته باشند.

کارگزار امنیت دسترسی ابری

Cloud Access Security Broker چگونه کار می کند؟

اکنون که می دانید کارگزار امنیتی دسترسی ابری چیست، بیایید ببینیم که واقعاً چگونه کار می کند. Cloud Access Security Broker به عنوان یک دیواره آتش، نظارت بر داده های رفت و آمد در معماری ابر و محیط های فروشنده ابر. هدف اصلی آن ایمن سازی داده ها بر اساس سیاست امنیتی سازمان است.

چرا از Cloud Access Security Broker استفاده کنیم؟

اگرچه موارد استفاده و برنامه های کاربردی زیادی برای کارگزاران امنیت دسترسی ابری وجود دارد، در اینجا چند نمونه محبوب آورده شده است. یکی از آنها نظارت و محافظت از سایه IT است. همچنین برای محافظت از اطلاعات حساس تجاری و کاربر در برابر افشای یا سرقت استفاده می شود.

مورد استفاده CASB

ارکان کلیدی کارگزاران امنیتی Cloud Access چیست؟

چهار رکن کلیدی برای کارگزار امنیت دسترسی ابری وجود دارد.

 • امنیت داده ها
 • دید
 • حفاظت در برابر خطر
 • انطباق

CASB چهار ستون

مزایای کارگزاران امنیتی Cloud Access چیست؟

پنج مزیت کلیدی کارگزاران امنیتی دسترسی ابری وجود دارد:

 1. کاهش خطر حملات سایبری
 2. جلوگیری از نقض اطلاعات
 3. کنترل دقیق تری بر امتیازات و حساب های سرپرست دریافت کنید
 4. از کنترل کامل بر اشتراک گذاری فایل خارجی لذت ببرید
 5. Shadow IT Solutions

بیایید هر مزیت را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم تا ایده بهتری به شما بدهیم.

1. کاهش خطر حملات سایبری

اگرچه بیشتر کسب‌وکارها قبلاً زیرساخت‌های ابری را پذیرفته‌اند یا در حال مهاجرت از سیستم‌های داخلی به ابر هستند، تعداد حملات سایبری که ابر را هدف قرار می‌دهند طی چند سال گذشته به شدت افزایش یافته است. با اجرای یک راه حل قوی کارگزار امنیت دسترسی ابری، می توانید این خطرات را تا حد زیادی کاهش دهید.

یک راه حل خوب کارگزار امنیتی دسترسی ابری نه تنها به کسب و کارها اجازه می دهد تا بر رفتار کاربر نظارت کنند، بلکه به شما انعطاف پذیری برای کنترل دسترسی به داده ها را نیز می دهد. علاوه بر این، شما همچنین می توانید تمام دستگاه های متصل به شبکه خود را نظارت کنید و کنترل کنید که کدام فایل ها به صورت خارجی و با چه کسانی به اشتراک گذاشته می شوند. این امر تا حد زیادی به کاهش خطر حملات سایبری و کاهش خطر اختلال در تجارت، آسیب به شهرت و ضرر مالی کمک می کند.

2. از نقض اطلاعات جلوگیری کنید

اکثر راه‌حل‌های کارگزار امنیتی دسترسی ابری یک ماژول جداگانه برای محافظت از داده‌های شما دارند. به طور فعال ماژول جلوگیری از از دست دادن داده را پیاده سازی می کند امنیت ابری سیاست ها و محدود کردن فعالیت های کاربر برای تحت کنترل نگه داشتن خطر نقض داده ها. به همین دلیل، عوامل تهدید از برآورده کردن خواسته های مخرب خود جلوگیری می کنند و داده های شما در فضای ابری امن و ایمن می مانند.

کاربران می توانند بر اساس موقعیت جغرافیایی، دسترسی و زمان محدودیت هایی اعمال کنند. علاوه بر این، هنگام اعطای مجوز به کاربران، شما را در صندلی راننده قرار می دهد. بهتر از همه، همه اینها هم برای داده‌های در حال حرکت و هم برای داده‌های در حالت استراحت صدق می‌کند و از داده‌های ذخیره‌شده شما در ابر محافظت کامل می‌کند.

3. کنترل بهتر بر امتیازات و حساب های مدیریت

حساب‌های دارای امتیاز و مدیریت، اهداف اصلی برای مهاجمان سایبری هستند، زیرا می‌توانند بیشتر از حساب‌های کاربری سنتی با آن‌ها ویران کنند. از آنجایی که این حساب‌های دارای امتیاز و مدیریت دارای سطح دسترسی بالایی هستند، به محض اینکه مجرمان سایبری به این حساب‌ها دست پیدا کنند، می‌توانند صدمات جبران‌ناپذیری وارد کنند.

CASB با محافظ تقویت کننده

به عنوان یک کسب و کار، هدف شما جلوگیری از این اتفاق است. بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک کارگزار امنیتی دسترسی ابری است. این به شما امکان می دهد امتیازات و حساب های سرپرست را به طور مؤثر مدیریت کنید و به شما امکان می دهد محدودیت ها را اعمال کنید و مجوزها را اعطا کنید.

4. کنترل کامل بر اشتراک گذاری فایل های خارجی

یکی از بزرگترین مزایای مهاجرت به فضای ابری، دسترسی است. شما می توانید تقریباً به هر کسی اجازه دهید به داده های ذخیره شده خود در فضای ابری دسترسی داشته باشد، که بسیار عالی است اما خطرات امنیتی نیز به همراه دارد. کارگزاران امنیتی دسترسی ابری با اجازه دادن به شما برای کنترل همه چیز هنگام اشتراک گذاری فایل ها به صورت خارجی، این خطر امنیتی را کاهش می دهند. با استفاده از ویژگی‌های مسدود کردن دسترسی، می‌توانید مهمانان ناخواسته را دور نگه دارید و از تلاش‌های انتشار جلوگیری کنید.

5. Shadow IT Solutions

همه برنامه های ابری یکسان ایجاد نمی شوند. برخی از آنها ریسک بیشتری نسبت به دیگران دارند. متأسفانه، سازمان‌ها اطلاعات زیادی در مورد برنامه‌های ابری آسیب‌پذیر ندارند و همچنان به استفاده از آن‌ها ادامه می‌دهند، که داده‌های آنها را در معرض خطر بزرگی قرار می‌دهد. Cloud Access Security Broker می تواند عملیات IT سایه شما را ساده کند و به شما کمک کند برنامه های ابری آسیب پذیر را پیدا کنید.

نه تنها این، بلکه می تواند کسب و کار شما را برای محدود کردن دسترسی به آن برنامه های آسیب پذیر توانمند کند. حتی بهتر از آن، همچنین به شما می گوید که کدام کاربران بیشتر در معرض خطر قرار گرفتن هستند. با تمام این اطلاعات به راحتی می توانید از تهدیدات کاربران و اپلیکیشن های خود جلوگیری کنید. همچنین به رعایت استانداردهای صنعتی مانند HIPAA و دیگران کمک می کند.

آیا این راهنما به شما کمک کرد تا بفهمید CASB چیست و چگونه می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.