منو سایت

چگونه وارد سی پنل شویم؟ آموزش cPanel

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه وارد سی پنل شویم؟ آموزش cPanel

یکی از جنبه های مهم حفظ وب سایت شما ورود به cPanel است. شما می توانید بسیاری از عناصر وب سایت خود را از این کنترل پنل مبتنی بر وب مدیریت کنید، از جمله فایل ها، پایگاه های داده، ایمیل و موارد دیگر. تمام ارتقاء یا اصلاحات لازم در وب سایت شما باید با ورود به سی پنل خود انجام شود.

حتی با این وجود، ورود به سی پنل برای کسانی که با این سایت آشنا نیستند دشوار به نظر می رسد. در این راهنما، ما شما را از طریق مراحل آسان ورود به cPanel راهنمایی می کنیم تا بتوانید وب سایت خود را به طور موثر با برخی از مشکلات ورود به cPanel معمولی مدیریت کنید. پس بیایید شروع کنیم!

از طریق پورتال مشتری وارد cPanel شوید:

با خدمات میزبانی مشترک و ابری، پورتال مشتری یک گزینه ورود به سیستم را برای سی پنل شخصی شما فراهم می کند. برای دسترسی به cPanel خود از پورتال مشتریان خود، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 1. پورتال مشتری خود را باز کنید و وارد شوید. (آدرس ایمیل و رمز عبور شما هنگام ثبت نام در ما به عنوان اطلاعات ورود به سیستم شما برای پورتال مشتری است).
 2. بسته میزبانی را که می خواهید برای دسترسی به cPanel در داشبورد استفاده کنید، پیدا کنید.
 3. روی دکمه راه اندازی cPanel کلیک کنید.
 4. شما بلافاصله در تب جدیدی که باز می شود وارد سی پنل خود خواهید شد.

از وب سایت خود وارد سی پنل شوید:

اگر دامنه شما بر روی سرورهای ما فعال است، می توانید از هر مرورگری به کنترل پنل خود دسترسی داشته باشید و با وارد کردن اطلاعات زیر در نوار آدرس خود وارد شوید. “example.com” با تو نام دامنه واقعی، بدین ترتیب:

 1. http://example.com/cpanel صفحه ورود به سیستم استاندارد
 2. https://example.com/securecontrolpanel برای ورود امنیتی

از طریق نوار آدرس مرورگر خود وارد سی پنل شوید:

 1. مرورگر وب مورد علاقه خود را باز کنید و به صفحه ورود به سایت خود بروید. این معمولا به شکل است “yourdomain.com/cpanel” یا “yourdomain.com:2083”.
 2. نام کاربری و رمز عبور cPanel خود را وارد کنید. (آدرس ایمیل و رمز عبور شما هنگام ثبت نام در ما به عنوان اطلاعات ورود به سیستم شما برای پورتال مشتری است).
 3. کلیک کنید “وارد شدن” دکمه.

پس از ورود به سیستم، به داشبورد سی پنل هدایت خواهید شد. از اینجا می توانید جنبه های مختلف وب سایت خود را مدیریت کنید، از جمله مدیریت فایل، حساب های ایمیل و مدیریت پایگاه داده.

نمی توانید وارد سی پنل شوید؟

پورت 2083 گاهی اوقات توسط فایروال های شخصی یا شرکتی محدود می شود که برای ورود به cPanel استفاده می شود. با این حال، دلایل زیر می تواند دلایلی باشد که شما نمی توانید وارد شوید و به cPanel دسترسی پیدا کنید:

 • مسدود شده توسط فایروال: هنگامی که می خواهید وارد کنترل پنل شوید، پیامی دریافت می کنید که صفحه نمایش داده نمی شود. محتمل ترین دلیل این است که پورت کنترل پنل توسط فایروال شما مسدود شده است.
 • اطلاعات ورود نامعتبر: مطمئن شوید که لاگین و رمز عبور cPanel شما صحیح است. برای هر گونه غلط املایی یا املایی دوباره بررسی کنید.
 • مشکلات سرور یا شبکه: ممکن است به دلیل مشکلات سرور یا شبکه نتوانید به سی پنل دسترسی پیدا کنید. اگر شرکت میزبان وب سایت شما دارای مشکلات فنی باشد، ممکن است این اتفاق بیفتد.
 • کش مرورگر: حافظه پنهان مرورگر شما ممکن است داده های قدیمی را ذخیره کند، که مانع از ورود شما به سیستم می شود. قبل از اینکه دوباره وارد سیستم شوید، کوکی ها و حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید.
 • بلوک آدرس IP: در برخی شرایط، سی پنل ممکن است دسترسی به آدرس های IP خاص را محدود کند و ورود شما را غیرممکن کند.
 • حساب به حالت تعلیق: اگر حساب شما توسط شرکت میزبانی وب شما به حالت تعلیق درآمده است، ممکن است نتوانید به سی پنل دسترسی پیدا کنید.

اگر هیچ یک از این پیشنهادات برای شما کار نکرد، لطفاً با خیال راحت انجام دهید در تماس باش در صورت نیاز به کمک بیشتر با ما تماس بگیرید.