منو سایت

هاست Cloud VPS چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هاست Cloud VPS چیست؟

،

Cloud VPS چیست؟

برای درک بهتر اینکه Cloud VPS در واقع چیست، ابتدا باید درک کنید تفاوت بین Cloud و VPS Server،

هاست ابری در مقابل میزبانی سنتی

ابر

رایانش ابری اساساً شبکه ای از سرورهای راه دور است که از طریق اینترنت به جای سرورهای محلی و داخلی یا رایانه های شخصی میزبانی می شوند.

vps

سرور خصوصی مجازی یک محیط میزبانی اختصاصی خصوصی است که از طریق مجازی سازی بر روی منابع خاصی از سرور اصلی اجرا می شود.

Cloud VPS چیست؟

یک Cloud VPS اساساً یک چند مستاجر است میزبانی ابری، که در آن منابع سرور مجازی از طریق اینترنت، ابر یا میزبانی به کاربران نهایی اختصاص داده می شود. حتی اگر هر سرور در فضای ابری یا روی یک ماشین فیزیکی که توسط یک ارائه دهنده میزبانی که چندین سرور خصوصی مجازی را با کمک مجازی سازی اجرا می کند، نصب شده باشد.

مزایای میزبانی Cloud VPS

هاست ابر وی پی اس نسبت به میزبانی سنتی VPS مزایای زیادی را ارائه می دهد. برخی از آنها به شرح زیر است:

  • مقیاس پذیری
  • دسترسی آسان
  • هزینه موثر
  • امنیت و قابلیت اطمینان
  • کارایی

میزبانی ابری vps

مقیاس پذیری

h2> دو روش وجود دارد که می توانید VPS ابری خود را مقیاس بندی کنید

اندازه تسریع شده به شما امکان می دهد منابع سخت افزاری اضافی مانند رم و قدرت پردازش بیشتری را هر زمان که به آنها نیاز داشتید اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر در حال تجربه یک افزایش ترافیک هستید و به منابع بیشتری برای مدیریت جریان نیاز دارید، می توانید به راحتی با Quick Sizing منابع اضافی دریافت کنید.

همانطور که از نام آن پیداست، تغییر اندازه کامل تمام منابع سرور را مقیاس می‌دهد، به همین دلیل است که تغییر اندازه کامل بیشتر از تغییر اندازه سریع طول می‌کشد. مطمئن شوید که اندازه کامل را در ساعات شلوغی انجام دهید، در غیر این صورت می‌تواند فعالیت‌های تجاری شما را مختل کند و باعث خرابی و از دست دادن فروش شود.

دسترسی آسان

Cloud VPS دسترسی بیشتری به شما می دهد. این بدان معناست که شما می توانید تنها با استفاده از یک دستگاه متصل به اینترنت از یک داشبورد به سرورهای خود دسترسی داشته باشید و آن ها را کنترل کنید.

هزینه موثر

مزیت دیگر استفاده از VPS ابری مقرون به صرفه بودن آن است. شما فقط برای چیزی که استفاده می کنید هزینه می پردازید. اکثر ارائه دهندگان سرور ابری VPS از یک مدل پرداختی استفاده می کنند، به این معنی که شما فقط برای منابعی که استفاده می کنید هزینه دریافت می کنید. برخی نیز گزینه های پرداخت دیگری مانند قیمت گذاری در هر گیگ یا مدل های قیمت گذاری مبتنی بر سهمیه را ارائه می دهند. شما می توانید یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای کسب و کار شما مطابقت دارد.

امنیت و قابلیت اطمینان

وقتی Cloud VPS را انتخاب می‌کنید، لازم نیست نگران از دست دادن اطلاعات خود باشید. داده‌های شما در مکان‌های مختلف روی چندین هارد دیسک ذخیره می‌شوند. مهمتر از همه، از داده های شما نیز اغلب پشتیبان گیری می شود. این بدان معنی است که اگر مشکلی پیش بیاید، می توانید با بازیابی اطلاعات خود از یک نسخه پشتیبان، دوباره به آن دسترسی پیدا کنید. خوشبختانه، این فرآیند بسیار ساده است و تنها چند کلیک طول می کشد.

برخلاف هاست اشتراکی، شما با یک VPS ابری به منابع اختصاصی دسترسی دارید. این بدان معناست که سرور شما ایزوله شده است و نیازی نیست نگران اشتراک گذاری سرورها باشید همسایه بد، همچنین راه طولانی برای محافظت از داده های شما در برابر حملات سایبری و نقض داده ها پیش می رود.

کارایی

یکی دیگر از مزایای داشتن یک منبع اختصاصی این است که شما دریافت می کنید عملکرد بهتر با Cloud VPS نسبت به میزبانی اشتراکی می توانید. حتی اگر دقیقاً همان سطح عملکرد را نداشته باشید سرور اختصاصییک سرور ابری با گزینه‌های دسترسی و مقیاس‌پذیری که سرور اختصاصی فاقد آن است، این را جبران می‌کند.

معایب Cloud VPS

مانند هر فناوری دیگری، VPS ابری نیز دارای اشکالاتی است. برخی از آنها به شرح زیر است:

  • به شدت به اینترنت وابسته است
  • مسائل مربوط به انطباق
  • تحرک داده ها
  • مسائل فنی

آیا Cloud VPS را به VPS سنتی انتخاب می کنید؟ اگر بله، پس چرا؟ آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.