منو سایت

بلاگ مصاحبه با جاناتان آفری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بلاگ مصاحبه با جاناتان آفری

سلام به همه، و به جلسه مصاحبه دیگری از NOCvoiz خوش آمدید. در مصاحبه امروز ما مدیر عامل – هکرهای رشد، جاناتان آفری را داریم که به استارت آپ ها، مشاغل کوچک تا متوسط ​​و کارآفرینان دیگر از طریق استراتژی های هک رشد و تکنیک های بازاریابی اثبات شده کمک می کند.

در طول 15 سال گذشته او با کارآفرینانی از بیش از 70 کشور جهان کار کرده است و به بازاریابان، کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌ها در بازاریابی دیجیتال، هک رشد، تولید سرنخ، بهینه‌سازی نرخ تبدیل و رشد درآمد کمک می‌کند.

بنابراین اگر شما یک کارآفرین مشتاق یا هکر رشد هستید، آنچه را که جاناتان در مورد این موضوع گفت را بخوانید.

1. اولین بار چه زمانی روحیه کارآفرینی خود را کشف کردید و تا به حال پیشرفت شغلی کارآفرینی شما چگونه بوده است؟

تعیین اینکه کی و کجا روحیه کارآفرینی خود را کشف کردم واقعاً سخت است. در واقع، من معتقدم که همیشه آن را با خودم داشته ام، زیرا از زمانی که خیلی جوان هستم، همیشه یک انجام دهنده بوده ام و پروژه ها و چیزهای مختلف را امتحان کرده ام. به عنوان مثال، وقتی جوان بودم، ده ها ورزش انجام می دادم و زمانی که به سنی رسیدم که بتوانم در خارج از کشور زندگی کنم، به کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان، ایرلند، اسپانیا، استرالیا، تایوان سفر کردم، کار شروع به انجام و زندگی کردم…

تنها چیزی که نیاز داشتم، محرکی بود تا این روحیه را به یک سفر کارآفرینی تبدیل کنم. این محرک در سال 2015 زمانی اتفاق افتاد که من روی یک استارت آپ با یک رئیس سمی کار می کردم. من نمی خواهم این قسمت از زندگی ام را دوباره زندگی کنم، اما سخت بود، که باعث شد بفهمم باید مسیر خودم را شروع کنم. آن زمان بود که من هکرهای رشد را تأسیس کردم: هدف کمک به کارآفرینان دیگر از طریق جذب کاربر، تولید سرنخ و فروش است. همه چیز خوب پیش می رود زیرا من فرصتی برای همکاری با او پیدا می کنم

کارآفرینان و صاحبان مشاغل در سراسر جهان، کاری است که من عاشق انجام آن هستم.

2. تفاوت بازاریابی و هک رشد چیست؟

بازاریابی یک عنصر هک رشد است.

من همیشه دریافته‌ام که شرکت‌ها ارتباط بین توسعه محصول و بازاریابی را ندارند و فکر می‌کنم این هک رشد است. هک رشد در تقاطع بین بازاریابی و توسعه محصول قرار دارد. ایده این نیست که یک کمپین بازاریابی فقط برای تبلیغ یک محصول ایجاد کنید. هدف این است که روی قیف دزدان دریایی (متریک های AARRR = فعال سازی – کسب – حفظ – درآمد – ارجاع) کار کنید تا استراتژی های رشد مختلف را آزمایش کنید، سپس داده ها و بازخوردها را جمع آوری کنید و مهمتر از همه بر اساس آن عمل کنید. این یعنی چی؟ این نه تنها به معنای بهبود کانال های بازاریابی بلکه بهینه سازی محصول برای بیشتر کاربر محور بودن است. بنابراین، هک رشد همه چیز در مورد بازاریابی، تجزیه و تحلیل داده ها و توسعه محصول است.

3. چگونه بازاریاب هایی که با استارت آپ ها کار می کنند می توانند جادوی هک رشد را در آغوش بگیرند و رشد آنها را هدایت کنند؟

فروتنی و داشتن طرز فکر رشد مهم است. یک نوع آدم “عمدی” نباشید. به یادگیری استراتژی های جدید ادامه دهید، با روندها به روز باشید، آزمایش کنید، اشتباه کنید، از اشتباهات خود درس بگیرید، آنها را تکرار نکنید و ادامه دهید.

4. ابزارها و تکنیک هایی که در نهایت می تواند منجر به رشد یک استارتاپ شود چیست؟

هیچ ابزاری وجود ندارد که برای همه شرکت‌ها، بازارها و محصولات مختلف کاربرد داشته باشد. با این حال، اگر بخواهم چند استراتژی را انتخاب کنم که در بیشتر مواقع کارآمد هستند، آنها عبارتند از:

– مسابقه مهندسی معکوس. همیشه لازم نیست چرخ را دوباره اختراع کنید. کارهایی که رقبای شما انجام می دهند را به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید، از آنها یاد بگیرید، الهام بگیرید و بهتر عمل کنید.

– از بازاریابی ارجاعی استفاده کنید. اگر مشتریان و کاربران خوشحالی دارید، از درخواست معرفی از آنها دریغ نکنید.

– همیشه بیش از حد تحویل دهید. نیازی نیست از آنچه وعده داده اید کوتاه بیایید، اما باید بیش از آنچه انتظار داشتید عمل کنید.

5. آیا فرد برای پیوستن به این رشته باید ویژگی های خاصی داشته باشد؟

کارآفرینان و هکرهای رشد به ویژگی‌های زیادی نیاز دارند:

– عزم
– استعداد چندوجهی
– مهارت حل مسئله
– ریسک پذیری
– منظره
– روشن فکر بودن
– اعتماد به نفس
– فعال
– مدبر

6. هکر رشد بودن، آیا دیدگاه شما را به محصولات و خدمات امروز تغییر داده است؟

فکر نمی‌کنم هکر رشد، نگاه من به محصولات را تغییر داده باشد، اما مطمئناً نگاه من به کل کسب‌وکارم را تغییر داده است. من اشتباهاتی که آنها مرتکب می شوند، مبارزاتی که دارند و راه حل هایی که باید اجرا کنند را درک می کنم.

7. اهداف بازاریابی محتوا و تبلیغات در سال های اخیر چگونه تکامل یافته است؟ وقتی صحبت از تاثیرگذاری بر فروش و رشد به میان می‌آید، چه نوع محتوایی برای کسب‌وکارها مفید است؟

برای بازاریابی محتوا، ارائه ارزش در ابتدا بسیار مهم است. فوراً زیاد نفروشید. اطلاعات روشنگری که با مخاطب هدف شما طنین انداز می شود، ترجیحاً محتوایی که به آنها در حل مشکل کمک می کند، به اشتراک بگذارید. در مورد تبلیغات، آنچه در طول سال ها تغییر کرده است جنبه دیجیتالی تبلیغات و این واقعیت است که ما می توانیم افراد را بیش از حد هدف قرار دهیم و داده های دقیق را جمع آوری کنیم. ROI در مقابل ROAS پیش از این، ROI (بازده سرمایه گذاری) جام مقدس بود. ROAS (سود در هزینه تبلیغات) اکنون یک معیار کلیدی برای ردیابی هنگام اجرای یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال است.

8. در نهایت اینکه فردی تاثیرگذار باشید. چه توصیه ای به مبتدیانی دارید که می خواهند در این صنعت بزرگ شوند؟

برای تبدیل شدن به یک تأثیرگذار در صنعت خود، باید:

– محتوای ارزشمندی که با مخاطبان شما طنین انداز می شود را به اشتراک بگذارید
– با افراد در صنعت خود ارتباط برقرار کنید
– معتبر و ثابت باشید